Kuruluş Hikayemiz

Üç çalışan bekar, şehirli insan olarak, İstanbul’da sağlıklı ve lezzetli yemek hizmeti bulma konusunda sıkıntı çekiyorduk. Evde yemek yapmayı bilmeyenlerin zorunlu tercihi olan eve sipariş verme seçeneklerinde ise aradığımız lezzetleri, istediğimiz gibi bir sunumla ve servisle bulamıyorduk. Bulduklarımızdan ise yeterince memnun değildik. Bu noktada yalnız olmadığımızı ve çevremizde bir çok kişinin aynı durumda olduğunu fark ederek yeni bir iş kurmaya karar verdik.

Pazarda bize sunulan seçeneklerden bu özellikleri taşıyanlar vardı. Ancak ya oldukça pahalıydı, ya da bu yemeklere sadece sunuldukları restoranlardan ulaşabiliyorduk. Hedefimiz, restoran kalitesindeki yemekleri bulunduğunuz yere sunmak oldu.

Yemeklerimizi size klasik bir sunumla getirmek istemedik. Şefimizden bir yemeğin lezzeti kadar nasıl sunulduğunun da en az onun kadar önemli olduğunu öğrendik. Bunun için Türkiye'nin en önemli tasarım ajansları ile birlikte çalıştık ve Meal Box'ı Türkiye'nin taze lezzet kutusu yaratıcı bir ekip 6 aylık bir çalışma sonucunda ortaya çıkardı. Meal Box kutu tasarımı, 2014 "Ambalaj Ay Yıldızları" ve gıda alanında 2015'te WorldStar'da ve AsiaStar 2015'te, Meal Box ambalaj ödülünü almaya hak kazandı.

Neden Meal Box?

  • Özel tek kullanımlık kapta, usta şeflerden her gün değişen anne yemeklerini severlerine sunar.
  • Yemeklerde herhangi bir koruyucu madde bulundurmaz.
  • Yemekhane, mutfak ekipmanı sorununa hızır gibi yetişir; servis ve bulaşık sorununa çare yaratır.
  • Yemek teslimatında çığır açar. Hijyenik ve özel termo kutu kaplarıyla restoran kalitesini, iş yerinize ve ofisinize uygun fiyatlarla getirir.
  • Sizden ne yediğinizi saklamaz. Ay boyunca dengeli ve sağlıklı beslenmeniz için hafif ve fit seçeneklerini de size sunar.
  • Meal Box, helal ürünler kullanır ve sağlığınızı tehlikeye atmayan ısıya dayanıklı kapları tercih eder. Sertifikalarımızı incelemek için tıklayın!

Hiç bir şeyi şansa bırakmak istemiyoruz. Meal Box’ı hepimizin birlikte geliştirmesini ve sizlerin bizi öneri ve yorumlarınızla yönlendirmenizi istiyoruz. Her türlü önerinizi, fikrinizi, geri bildiriminizi önemsiyoruz ve bekliyoruz.