Kuruluş Hikayemiz

Üç çalışan bekar, şehirli insan olarak, İstanbul’da sağlıklı ve lezzetli yemek hizmeti bulma konusunda sıkıntı çekiyorduk. Evde yemek yapmayı bilmeyenlerin zorunlu tercihi olan eve sipariş verme seçeneklerinde ise aradığımız lezzetleri, istediğimiz gibi bir sunumla ve servisle bulamıyorduk. Bulduklarımızdan ise yeterince memnun değildik. Bu noktada yalnız olmadığımızı ve çevremizde bir çok kişinin aynı durumda olduğunu fark ederek yeni bir iş kurmaya karar verdik.

Pazarda bize sunulan seçeneklerden bu özellikleri taşıyanlar vardı. Ancak ya oldukça pahalıydı, ya da bu yemeklere sadece sunuldukları restoranlardan ulaşabiliyorduk. Hedefimiz, restoran kalitesindeki yemekleri bulunduğunuz yere sunmak oldu.

Yemeklerimizi size klasik bir sunumla getirmek istemedik. Şefimizden bir yemeğin lezzeti kadar nasıl sunulduğunun da en az onun kadar önemli olduğunu öğrendik. Bunun için Türkiye'nin en önemli tasarım ajansları ile birlikte çalıştık ve Meal Box'ı Türkiye'nin taze lezzet kutusu yaratıcı bir ekip 6 aylık bir çalışma sonucunda ortaya çıkardı. Meal Box kutu tasarımı, 2014 "Ambalaj Ay Yıldızları" ve gıda alanında 2015'te WorldStar'da ve AsiaStar 2015'te, Meal Box ambalaj ödülünü almaya hak kazandı.

Neden Meal Box?

  • Meal Box açlık nedir bilir, siparişinizi çok hızlı getirir. (Ortalama 30 dakikada geliyor gerçekten)
  • Meal Box, annenin yerine geçemez ama yemeğini de aratmaz. (Anneler candır!)
  • Meal Box yiyenler, çorbadan ağzı yanmak ne demekmiş bilenlerdir. (Bunu yaşayan bilir !)
  • Meal Box, paket serviste çığır açar. (Ödüller, ödüller, ödüller...)
  • Meal Box sizi yemez, siz onu yersiniz. (Yani Meal Box en kaliteli eti, yağı, sebzeleri kullanır; sizi kandırmaz, O’na güvenebilirsiniz.)
  • Meal Box içinizi kurutmaz. (Yemeklerimiz fast food tarzı kuru yiyecekler değildir, ev yemeğidir.)
  • Meal Box'ın yüreği, maaşı şık restoranda bırakmanıza dayanamaz. (3 kap yemek 13.95 TL'den başlar)
  • Meal Box, sizden ne yediğinizi saklamaz. (Yemeklerin besin değerleri ve kalorilerini görebilirsiniz.)
  • Meal Box, helal ürünler kullanır. (Bu konuda da bir soru işareti bırakmaz!)

Hiç bir şeyi şansa bırakmak istemiyoruz. Meal Box’ı hepimizin birlikte geliştirmesini ve sizlerin bizi öneri ve yorumlarınızla yönlendirmenizi istiyoruz. Her türlü önerinizi, fikrinizi, geri bildiriminizi önemsiyoruz ve bekliyoruz.