mealbox mealbox

Hakkımızda

Hakkımızda

2014 yılında restoran kalitesinde ev yemeği paket servisi hizmetiyle başlayan yolculuğumuzda, kısa sürede İstanbul’da 34 paket servis veren şube açtık ve günde 1.500 online sipariş seviyesine kadar ulaştık. 

 

2014-2023 arasında geçen 9 yılda kendimizi sürekli geliştirmeye ve hizmetlerimizi çeşitlendirmeye çalıştık. Yemek kalitemizi, ürün çeşitliliğimizi ve kullandığımız teknolojilerimizi hep ileri taşıdık. 

 

2016 yılında Paketli Kurumsal Sıcak Öğle Yemeği Aboneliği hizmetimizi hayata geçirdik. Mutfak ekipmanı gerektirmeyen ve servis elemanına ihtiyaç duyulmayan kurumsal yemek hizmetimizle, firmaların yemek maliyetlerini düşürerek, çalışanlara gurme yemek deneyimi sunmaya başladık. 


2017 yılında bireysel düzenli beslenme paketlerini modelini lanse ettik. Diyet beslenme alanında yenilikçi, zahmetsiz ve lezzetli bir çözüm geliştirerek ailemize Meal Box Fit markasını ekleyerek, lezzetten taviz vermeden kilo vermek/korumak isteyenlere ulaşmaya başladık. 


2018 yılı itibariyle toplamda 1 milyonun üzerinde yemek teslimatı noktasına ulaşmıştık. Binlerce kurumsal ve bireysel aboneyi sistemimize katarak büyümemizi sürdürdük. Aynı yıl, spor yapanları hedefleyen bireysel beslenme programımız Yüksek Proteinli Beslenme Paketlerimizi ürünlerimizi piyasaya sürdük. 

 

2019’da teknoloji tarafında web/mobil ara yüzlerimizi, yemek tarafında da üretim mutfağımızı ve menülerimizi yeniledik.  

 

2020 yılı, Covid-19 pandemisinin yemek konusunda yarattığı hijyen ve güvenlik farkındalığı sayesinde Meal Box’ın büyüme hızını çok artırdığı bir sene oldu. Evden çalışmanın çok yaygınlaşması ve tüketicilerin yeni ortaya çıkan ihtiyaçlarını öngörerek “Evde Yemek Paketi” adını verdiğimiz yepyeni bir yemek satış modelini hayata geçirdik. 

 

2020’de ayrıca yemek alanında toplumsal fayda amaçlı sosyal sorumluluk projemiz “Askıda Yemek Var” başladı. Proje için özel bir web sitesi tasarlandı: AskidaYemek.net. ÇOTUN ve TİDER Dernekleri ile ortaklaşa yaptığımız projede yüzlerce evsiz yurttaşımıza sıcak yemek menülerimizi dağıttık. Bu menüleri tüketicilerimiz satın alıyor ve askıya ekliyorlar. Meal Box olarak biz de, her gün askıya yemek ekliyoruz. 2023 yılında yaşadığımız deprem felaketinde bölgeye askıdan 41.500 öğün yemek gönderdik. Pandemiyle birlikte Şubat 2020’de başlayan “Askıda Yemek Var”, gönüllülerimizin desteğiyle bugüne kadar 83.000’den fazla öğün yemeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı başarmıştır.

 

2022’de Kurumsal Taşıma ve Yerinde Yemek Üretimi hizmetlerine başladık. “Ofis Restoranı” modelimizi lanse ettik.

 

2023 yılında ulusal kanallarda yayınlanmaya başlayan reklam filmimiz ile ‘Kurumsal Paketli Sıcak Öğle Yemeği’ hizmetimizi geniş kitlelerle tanıştırdık ve catering endüstrisine dijitalleşmeyi getirdik.

 

Bugün Meal Box; kurumsal sıcak gurme öğle yemeği servisi, bireysel evde yemek paketleri, etkinlik/organizasyon yemekleri ve yılbaşı, sevgililer günü, iftar gibi özel menülerle pek çok paketli yemek ihtiyacına yanıt veren büyük bir yapıya dönüştü. 


Geri bildirimleriniz bizim için her zaman hediyedir. Öneri ve şikayetleriniz için destek@mealbox.com.tr e-posta adresinden, 0850 532 60 62 nolu çağrı merkezimizden ya da 0549 806 27 01 nolu WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Sertifikalarımızı incelemek için tıklayın!

whatsapp